Bükfürdő És Környéke Látnivalók

alexandraboyce.com

Magyar Női Úszók

Egerszegi Krisztina mindössze 14 éves volt, amikor megnyerte élete első olimpiai érmét. Kevesen gondolták akkor, hogy az NDK magas úszónőit pont a később Egérkének becézett kamasz lány előzi be Szöulban a női 200 méteres hátúszás döntőjében. A keletnémet Kathrin Zimmermann végül ezüsttel, a szintén keletnémet Cornelia Sirch bronzzal volt kénytelen beérni ebben a számban a XXIV. nyári olimpián. Magyar úszók az olimpiákon Egerszegi Krisztina egészen pontosan 14 évesen és 40 naposan Európa-csúccsal lett olimpiai bajnok. A mai napig a 9. legfiatalabb olimpiai érmes, és az 5. legfiatalabb aranyérmes az ötkarikás nyári játékok történetében. Emellett ő az egyetlen női úszó, aki öt egyéni számban szerzett olimpiai aranyérmet - írta a Gracenote statisztikáira hivatkozva 2021 júliusában a. Van egy olyan rekordja is, ami nem valószínű, hogy megdől Tokióban: a 200 háton szerzett aranya mellett három nappal korábban ezüstérmes lett 100 háton, így máig minden idők legfiatalabb sportolója, aki egynél több érmet szerzett egy olimpián.

1. Magyar úszók az olimpián azt mondják, nem szabad transzneműeket versenyezni a női mezőnyben - YouTube
  2. A magyar úszók bearanyozták a 2019-es nyarat | 24.hu
  3. Úszás: Milák két számban győzött a magyar úszók felkészülési versen
  4. Női férfi úszók - Mantaswim
  5. Rosszul jöttek ki a magyar úszók a verekedésből | 24.hu
  6. Győri úszók erősítik a magyar válogatottat a rövid pályás vb-n - Győr Plusz | Győr Plusz
  7. Magyar úszók listája – Wikipédia

koh i noot

A magyar úszók bearanyozták a 2019-es nyarat | 24.hu

Úszás: Milák két számban győzött a magyar úszók felkészülési versen

Nem szereztek olimpiai kvótát a magyar versenyzők a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a Koreai Köztársaságban zajló világbajnokság vasárnapi napján: Olasz Anna a 16., Rohács Réka pedig a 22. helyen ért célba. A vb fő helyszínétől, Kvangdzsutól 130 kilométerre elhelyezkedő Joszuban kellemes idő, 24 Celsius fok fogadta a versenyzőket. Népes, 64 fős mezőny gyűlt össze, akik közül a legtöbben abban reménykedtek, hogy bekerülnek az első tíz közé, ami olimpiai indulást ér. Olasz Annát a 9-es, Rohács Rékát a 43-as rajtszámmal szólították. A versenyzőknek hat kört kellett teljesíteniük a közel 1, 7 kilométer hosszú pályán. A rajt után a mezőny jelentős része együtt úszott. A táv feléhez érve a 25 éves Olasz - aki négy évvel ezelőtt Kazanyban 11. lett az olimpiai bajnok Risztov Éva mögött, ezzel kicsúszott az ötkarikás mezőnyből, de végül szabadkártyával indulhatott Rióban - a 9., Rohács pedig a 30. volt. Az utolsó kör megkezdésekor mindkét magyar "lőtávolon belül" volt az olimpiai kvótát illetően, Olasz a 15., Rohács a 18. pozícióban vágott neki a hajrának.

Női férfi úszók - Mantaswim

A súlyemelők versenyének zárónapján indul a sportág egyetlen magyar képviselője, a plusz 109 kilogrammos Nagy Péter. Lőrincz Viktor a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában az aranyéremért birkózik majd a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyuk ellen. A férfi vízilabda-válogatott is lejátssza negyeddöntős találkozójat a horvát együttessel. Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.