Bükfürdő És Környéke Látnivalók

alexandraboyce.com

Hüvelyszárazság Ellen Házilag, Hüvelyszárazság Kezelése Házilag. A Hüvelyszárazság Előfordulása

Szponzorált tartalom 2019. 04. 18. Módosítva: Tévhit, hogy hüvelyszárazság csak az idősebb nőknél fordulhat elő. Számos élethelyzet, esetleg betegség vagy orvosi kezelés ugyancsak előhívhatja a kellemetlen tüneteket. Közismert tény, hogy a klimax idején a petefészkek egyre kevesebb női hormont termelnek, majd végleg leállnak. A megváltozott hormonszint viszont befolyásolja a hüvely szöveteinek állapotát is, ezért alakul ki a változókorú vagy annál idősebb nők többségénél a hüvelyszárazság. A hormonszint csökkenése azonban más élethelyzetekben is bekövetkezhet, és hüvelyszárazság jelentkezhet még bizonyos betegségek, kezelések kísérőtüneteként is. Bármely életkorban, bármilyen okból alakuljon is ki a hüvelyszárazság, nem szabad beletörődni. A patikában keressünk speciális, lehetőleg hormonmentes készítményt a probléma kezelésére! Vegyük sorra a hüvelyszárazság lehetséges kiváltó tényezőit! 1. Betegségek Bizonyos betegségek esetén, mint amilyen például a diabétesz vagy egyes endokrin betegségek, megjelenhetnek a hüvelyszárazság kellemetlen tünetei.

7 házi praktika felfázás ellen hölgyeknek - Babalesz.hu

Egyéb megoldások. Létezik már lézeres hüvelyszárazság kezelés is. Ennek során lézersugárral felmelegítik a hüvelycsatorna szövetét, és ettől a kollagéntermelés stimulálást kap, ami aztán többféle kedvező hatással jár. Regenerálódik tőle a hüvelyfal, új erek képződhetnek, és a sejtközötti állomány összetétele is ideálisabb irányba változik. Ezeknek köszönhetően a hüvelyfal megvastagszik, visszaáll a szövetek normális vérellátása és megszűnik a hüvelyszárazság.

A hüvely pH-ja egészséges nőknél enyhén savas, értéke 3, 8 és 4, 5 közötti. Elmúltál már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található! Igen 4 természetes gyógymód a hüvelyszárazság ellen Sokan azt gondolják, hogy a hüvelyszárazság csak a változó korú nőket érintheti, holott valójában életkortól és szexuális aktivitástól független a probléma. A savas közeg véd a fertőzések ellen, a hormonális változások kedvezőtlen hatást gyakorolhatnak a hüvely normál kémhatásának egyensúlyára. A hüvelyszárazság leggyakrabban a változó kort kísérő hormonális változások következményeként alakul ki, de más okok is állhatnak a háttérben. A természetes okok közt szerepel még a szülés is, mert a tejelválasztás beindulásával szintén az ösztrogén fog lecsökkenni, és ez okozhat átmeneti hüvelyszárazságot. Autoimmun betegségek, bőrproblémák, és a hipotalamusz zavara esetén is jelentkezhet a probléma, ez utóbbi például azt eredményezi, hogy a menstruáció teljesen elmarad. A hormonháztartás egyéb zavarai, kemoterápia, daganat ellenes gyógyszerek, röntgen-sugárzás is hatással van a nemi hormonok egyensúlyára, így ezeknél is lehet kísérő tünet.

A csalán szintén egy roppant hasznos gyógynövény, ha húgyúti fertőzésről van szó. Számos vitamint és ásványi sót tartalmaz, és segít enyhíteni a kellemetlen tüneteket. A legjobb, ha teát készítünk belőle. A filteres változat helyett próbáljunk inkább szálas teát beszerezni. Az itthoni legnépszerűbb drogériákban már kapható ilyen, zacskós verzióban. Egy kis maroknyi levelet forrázzunk le, majd hagyjuk állni 10-15 percet. Ha nem szeretjük az ízét, édesítsük kedvünk szerint. Legyünk elővigyázatosak! A leghatásosabb persze az, ha megelőzzük a felfázást. Hideg idő esetén öltözzünk kellően melegen. Székelés után gondosan tisztítsuk meg a területet – nőknél mindig a húgycsőtől a végbél felé! Ne tartsunk vissza a vizeletet, amennyiben nem nagyon muszáj. Igyekezzünk pamutból, természetes anyagokból készül alsóneműt választani és kerüljünk a túl szoros ruhadarabok viselését és persze mindig fogyasszunk kellő mennyiségű folyadékot! « Vissza: Női tippek

Hüvelyszárazság fiatalon. Házi megoldások valaki?

2. Sugárkezelés, kemoterápia Daganatos betegségek kapcsán alkalmazott sugár- vagy kemoterápia gyakran jelentkező mellékhatása lehet a hüvelyszárazság. 3. Terhesség, szoptatás Várandós vagy szoptatós kismamák szembesülhetnek azzal, hogy a megváltozott hormonszintjük miatt a hüvelyszárazság kellemetlen tüneteit tapasztalják. A problémát az ő esetükben mindenképpen hormonmentes kezeléssel tanácsos orvosolni. 4. Stressz Napjainkban szinte mindenkit ér a stressz. Szorítanak a határidők, szigorú a főnök, őrlődünk az otthoni és a munkahelyi feladatok közt, magánéleti problémákkal küzdünk. Az ebből fakadó fokozott lelki nyomásra a testünk is reagál. A nők hormonrendszere különösen érzékeny a stresszre, ezért emiatt is kialakulhat a hüvelyszárazság. 5. Szigorú diéta, fogyókúra Bár sok csodafogyókúra-receptről kiderült már, hogy fabatkát sem ér, de mi van, ha tényleg működik, és valóban rövid idő alatt jelentős súlytól sikerül megszabadulnunk? A hirtelen testtömegvesztés összezavarhatja a női hormonrendszert, amitől akár a hüvelyszárazság kellemetlen tünetei is kialakulhatnak.

Ilyenkor a nők inkább házi megoldáshoz folyamodnak; babaolajat, vazelint, különféle krémeket, nyálat használnak. Nos ez utóbbi még csak-csak rendben van, hiszen a természet adta, de mégsem javasolható hosszú távon. A többi viszont káros. Nyilván a hüvely síkossága a nemi aktus idején függ a normál, ösztrogénfüggő hüvelyváladék-termeléstől és az aktuális szexuális izgalom hatására létrejövőtől is. Bármi legyen is a hüvelyszárazság oka, - különösen a nemi életet élő nőknél -, orvosolni kell, mivel a kisebb-nagyobb kellemetlenségeken túl (viszketés, szúró, égető érzés), a természetes hüvelyflóra is sérülhet, amely további kóros változásokhoz vezethet. Mindenképpen érdemes azonban különválasztanunk a kóros vagy normális ösztrogénhiányos állapotból fakadó hüvelyszárazságot, ami a nemi életet is zavarhatja, de nem abból fakad, és az egészséges hormonháztartású nő nemi élettel kapcsolatos szárazságérzetét. Előbbi esetben ugyanis célszerű megkérdezni a nőgyógyászt, aki szükség esetén hormonterápiát és/vagy síkosító gélek használatát ajánlja.

Gyorsan

Ez akár ösztrogéntartalmú krém alkalmazásával is lehetséges, ami közvetlenül a hüvelybe juttatva, a hüvely nyálkahártyáján keresztül fejti ki hatását. Sokan biztonságosabbnak tartják a hormonpótló tablettáknál. Azt viszont jó, ha tudod, hogy a lokális öszrogén csak a hüvelyszárazságot enyhíti, a menopauza más tüneteit (pl. hőhullámokat) nem. 4. Ösztrogénpótlás Ha nem csak a hüvelyszárazság, és a diszkomfort érzés okoz problémát, hanem a menopauza más tüneteit is tapasztalod (pl. hőhullámok, hangulatingadozás, alvászavarok), akkor ösztrogénpótlásra van szükséged. Hormonkészítmény tabletta vagy tapasz formájában is elérhető. Nőgyógyászoddal együtt válaszd ki a megfelelő kezelési módot. 5. Szex Bármily furcsán hangzik: ha a szexet kellemesebbé szeretnéd tenni, szeretkezz többet. Aktus közben ugyanis az ösztrogén szint megemelkedik, a hüvely síkosabbá válik. Ráadásul a rendszeres szex a hüvelybemenet szűkülését is megelőzi, ami szintén gyakran okoz a manopauza idején fájdalmas behatolást. Iratkozzon fel hírlevelünkre!

hüvelyszárazság ellen házilag pálinkával
  • Hüvelyszárazság ellen házilag formában
  • Tapolcai Tavasbarlang Jegy
  • Hüvelyszárazság ellen – OtthoniGyogymodok